Riigi suunakood Ühendkuningriik ehk Suurbritannia

Sisesta riigi nimetus või riigi suunakood:Riik:Ühendkuningriik ehk Suurbritannia

riigikood / suunakood:

+44

0044

Kohalik aeg:

11:34

Tippdomeen / üladomeen:

uk

Telefoninumbri kalkulaator


Märkus:
Piirkonna suunakoodi ees olev null tuleb siin ära jätta. Nii muutub number ’08581 1228581’ pärast riigi suunakoodi lisamist järgnevalt: ’+44 8581 1228581’.


Suunakoodid Ühendkuningriik ehk Suurbritannia...

Riigi suunakood Ühendkuningriik ehk Suurbritannia (riigikood)


Ühendkuningriik ehk Suurbritannia riigikood / suunakood on +44 (0044). Kui te ei asu Ühendkuningriik ehk Suurbritannia ja soovite helistada inimesele Ballyclare (Northern Ireland), , peate lisaks suunakoodile lisama ka riigikood / suunakood. Ühendkuningriik ehk Suurbritannia riigikood / suunakood on +44 (0044), seega kui olete Eesti ja soovite helistada inimesele Ballyclare (Northern Ireland), , peate selle inimese telefoninumbri ette lisama eesliite +44 2893. Sellisel juhul jäetakse välja suunanumbri ees olev null. Fiktiivse telefoninumbri 1228581, suunakoodi 02893 ja riigikood / suunakood +44 jaoks tuleb valida number +44 2893 1228581.

Telefoninumbri alguses saab plussmärki tavaliselt kasutada selles vormingus. Siiski levinum variant on plussmärgi asendamine numbritega, mis teavitab telefonivõrku, et soovite helistada välismaa telefoninumbrile. ITU soovitab kasutada numbrit 00, mida kasutatakse ka paljudes riikides, sealhulgas kõikides Euroopa riikides. +44 2893 (mille peate lisama Ballyclare (Northern Ireland), asuva inimese telefoninumbri ette, et helistada talle Eesti) asemel võite kasutada ka 0044 2893. Fiktiivse telefoninumbri 1228581, suunakoodi 02893 ja riigikood / suunakood 0044 (Ühendkuningriik ehk Suurbritannia) jaoks tuleb valida number 0044 2893 1228581.

Isegi kui kõne võetakse vastu välismaalt, võib helistaja number varjata teenust, mille eest teenusepakkuja võtab lisatasu. Sellised kõned tulevad sageli Aafrikast - nt. kõned riigikood / suunakood +2xx - eesmärgiga meelitada kõne vastuvõtjat tagasi helistama. Selliselt telefoninumbrilt tehtud vastamata kõnele tagasi helistamine põhjustab asjaomasele abonendile sageli suuri tasusid, mis kantakse üle ettevõttele, kes tegi õngitsuskõne. Mida kauem tagasihelistamine kestab, seda kõrgemad on tasud. Seetõttu tuleks sellistele ootamatutele vastamata kõnedele tagasihelistamisel olla ettevaatlik. Abonendid teavad sageli oma riigis kallite teenusenumbrite eesliiteid, kuid välismaiste telefoninumbrite kaudu pole selliseid teenuseid tavaliselt võimalik tuvastada.

Kui abonendile helistatakse mobiilinumbril, pole vahet, millises riigis see mobiilsideseade asub. See, kas kõne on rahvusvaheline kõne ja kas tuleb täpsustada riigikood / suunakood - antud juhul +44 (0044, Ühendkuningriik ehk Suurbritannia) - sõltub ainult sellest, kas kõne vastuvõttev mobiilseade kasutab helistajaga samast riigist pärit mobiilioperaatorit. Mobiilsideseadme asukoht ei oma tähtsust. Teatavatel tingimustel võib aga asukoht oluliselt mõjutada kõne hinda. Niipea kui mobiilseade valib välismaise mobiilsidevõrgu, tekivad rändlustasud. Need tasud kannab kõnealuse seadme omanik, olenemata sellest, kas ta ise on helistaja või on keegi teine talle helistanud. Rändlustasud on Euroopa Liidus suures osas kaotatud, nii et mobiiltelefoni kasutamisel mõnes teises Euroopa riigis lisatasusid ei lisandu. Väljaspool Euroopa Liitu kaasneb sellega sageli suur lisatasu. Rändlustasud on eriti kõrged lennukites ja mobiilsidevõrguga varustatud laevadel. Seetõttu on soovitatav välismaal viibimise ajaks end rändlustasudega kurssi viia või mängida turvaliselt, jättes seadme kogu reisi ajaks lennurežiimi.

Maakood Ühendkuningriik ehk Suurbritannia (Telefonikood)