Maakood/ Telefonikood Venemaa

Sisesta riigi nimetus või maakood / telefonikood:Riik:Venemaa

maakood / telefonikood:

+7

007

Kohalik aeg:

12:04 - 22:04

Tippdomeen / üladomeen:

ru

Telefoninumbri kalkulaator


Märkus:
Piirkonna suunakoodi ees olev null tuleb siin ära jätta. Nii muutub number ’0301 1120301’ pärast riigi suunakoodi lisamist järgnevalt: ’+7 301 1120301’.


Suunakoodid Venemaa...

Maakood Venemaa (Telefonikood)


Venemaa maakood / telefonikood on +7 (007). Kui te ei asu Venemaa ja soovite helistada inimesele Altai Krai, , peate lisaks suunakoodile lisama ka maakood / telefonikood. Venemaa maakood / telefonikood on +7 (007), seega kui olete Eesti ja soovite helistada inimesele Altai Krai, , peate selle inimese telefoninumbri ette lisama eesliite +7 385. Sellisel juhul jäetakse välja suunanumbri ees olev null. Fiktiivse telefoninumbri 120301, suunakoodi 385 ja maakood / telefonikood +7 jaoks tuleb valida number +7 385 120301.

Telefoninumbri alguses saab plussmärki tavaliselt kasutada selles vormingus. Siiski levinum variant on plussmärgi asendamine numbritega, mis teavitab telefonivõrku, et soovite helistada välismaa telefoninumbrile. ITU soovitab kasutada numbrit 00, mida kasutatakse ka paljudes riikides, sealhulgas kõikides Euroopa riikides. +7 385 (mille peate lisama Altai Krai, asuva inimese telefoninumbri ette, et helistada talle Eesti) asemel võite kasutada ka 007 385. Fiktiivse telefoninumbri 120301, suunakoodi 385 ja maakood / telefonikood 007 (Venemaa) jaoks tuleb valida number 007 385 120301.

Isegi kui kõne võetakse vastu välismaalt, võib helistaja number varjata teenust, mille eest teenusepakkuja võtab lisatasu. Sellised kõned tulevad sageli Aafrikast - nt. kõned maakood / telefonikood +2xx - eesmärgiga meelitada kõne vastuvõtjat tagasi helistama. Selliselt telefoninumbrilt tehtud vastamata kõnele tagasi helistamine põhjustab asjaomasele abonendile sageli suuri tasusid, mis kantakse üle ettevõttele, kes tegi õngitsuskõne. Mida kauem tagasihelistamine kestab, seda kõrgemad on tasud. Seetõttu tuleks sellistele ootamatutele vastamata kõnedele tagasihelistamisel olla ettevaatlik. Abonendid teavad sageli oma riigis kallite teenusenumbrite eesliiteid, kuid välismaiste telefoninumbrite kaudu pole selliseid teenuseid tavaliselt võimalik tuvastada.

Kui abonendile helistatakse mobiilinumbril, pole vahet, millises riigis see mobiilsideseade asub. See, kas kõne on rahvusvaheline kõne ja kas tuleb täpsustada maakood / telefonikood - antud juhul +7 (007, Venemaa) - sõltub ainult sellest, kas kõne vastuvõttev mobiilseade kasutab helistajaga samast riigist pärit mobiilioperaatorit. Mobiilsideseadme asukoht ei oma tähtsust. Teatavatel tingimustel võib aga asukoht oluliselt mõjutada kõne hinda. Niipea kui mobiilseade valib välismaise mobiilsidevõrgu, tekivad rändlustasud. Need tasud kannab kõnealuse seadme omanik, olenemata sellest, kas ta ise on helistaja või on keegi teine talle helistanud. Rändlustasud on Euroopa Liidus suures osas kaotatud, nii et mobiiltelefoni kasutamisel mõnes teises Euroopa riigis lisatasusid ei lisandu. Väljaspool Euroopa Liitu kaasneb sellega sageli suur lisatasu. Rändlustasud on eriti kõrged lennukites ja mobiilsidevõrguga varustatud laevadel. Seetõttu on soovitatav välismaal viibimise ajaks end rändlustasudega kurssi viia või mängida turvaliselt, jättes seadme kogu reisi ajaks lennurežiimi.

Riigi suunakood Venemaa (riigikood)