Maakood/ Telefonikood Serbia

Sisesta riigi nimetus või maakood / telefonikood:Riik:Serbia

maakood / telefonikood:

+381

00381

Kohalik aeg:

22:17

Tippdomeen / üladomeen:

rs

Telefoninumbri kalkulaator


Märkus:
Piirkonna suunakoodi ees olev null tuleb siin ära jätta. Nii muutub number ’02400 1862400’ pärast riigi suunakoodi lisamist järgnevalt: ’+381 2400 1862400’.


Suunakoodid Serbia...

Maakood Serbia (Telefonikood)


Serbia maakood / telefonikood on +381 (00381). Kui te ei asu Serbia ja soovite helistada inimesele Pirot, , peate lisaks suunakoodile lisama ka maakood / telefonikood. Serbia maakood / telefonikood on +381 (00381), seega kui olete Eesti ja soovite helistada inimesele Pirot, , peate selle inimese telefoninumbri ette lisama eesliite +381 10. Sellisel juhul jäetakse välja suunanumbri ees olev null. Fiktiivse telefoninumbri 862400, suunakoodi 10 ja maakood / telefonikood +381 jaoks tuleb valida number +381 10 862400.

Telefoninumbri alguses saab plussmärki tavaliselt kasutada selles vormingus. Siiski levinum variant on plussmärgi asendamine numbritega, mis teavitab telefonivõrku, et soovite helistada välismaa telefoninumbrile. ITU soovitab kasutada numbrit 00, mida kasutatakse ka paljudes riikides, sealhulgas kõikides Euroopa riikides. +381 10 (mille peate lisama Pirot, asuva inimese telefoninumbri ette, et helistada talle Eesti) asemel võite kasutada ka 00381 10. Fiktiivse telefoninumbri 862400, suunakoodi 10 ja maakood / telefonikood 00381 (Serbia) jaoks tuleb valida number 00381 10 862400.

Isegi kui kõne võetakse vastu välismaalt, võib helistaja number varjata teenust, mille eest teenusepakkuja võtab lisatasu. Sellised kõned tulevad sageli Aafrikast - nt. kõned maakood / telefonikood +2xx - eesmärgiga meelitada kõne vastuvõtjat tagasi helistama. Selliselt telefoninumbrilt tehtud vastamata kõnele tagasi helistamine põhjustab asjaomasele abonendile sageli suuri tasusid, mis kantakse üle ettevõttele, kes tegi õngitsuskõne. Mida kauem tagasihelistamine kestab, seda kõrgemad on tasud. Seetõttu tuleks sellistele ootamatutele vastamata kõnedele tagasihelistamisel olla ettevaatlik. Abonendid teavad sageli oma riigis kallite teenusenumbrite eesliiteid, kuid välismaiste telefoninumbrite kaudu pole selliseid teenuseid tavaliselt võimalik tuvastada.

Kui abonendile helistatakse mobiilinumbril, pole vahet, millises riigis see mobiilsideseade asub. See, kas kõne on rahvusvaheline kõne ja kas tuleb täpsustada maakood / telefonikood - antud juhul +381 (00381, Serbia) - sõltub ainult sellest, kas kõne vastuvõttev mobiilseade kasutab helistajaga samast riigist pärit mobiilioperaatorit. Mobiilsideseadme asukoht ei oma tähtsust. Teatavatel tingimustel võib aga asukoht oluliselt mõjutada kõne hinda. Niipea kui mobiilseade valib välismaise mobiilsidevõrgu, tekivad rändlustasud. Need tasud kannab kõnealuse seadme omanik, olenemata sellest, kas ta ise on helistaja või on keegi teine talle helistanud. Rändlustasud on Euroopa Liidus suures osas kaotatud, nii et mobiiltelefoni kasutamisel mõnes teises Euroopa riigis lisatasusid ei lisandu. Väljaspool Euroopa Liitu kaasneb sellega sageli suur lisatasu. Rändlustasud on eriti kõrged lennukites ja mobiilsidevõrguga varustatud laevadel. Seetõttu on soovitatav välismaal viibimise ajaks end rändlustasudega kurssi viia või mängida turvaliselt, jättes seadme kogu reisi ajaks lennurežiimi.

Riigi suunakood Serbia (riigikood)