Riigi suunakood Serbia

Sisesta riigi nimetus või riigi suunakood:Riik:Serbia

riigikood / suunakood:

+381

00381

Kohalik aeg:

21:53

Tippdomeen / üladomeen:

rs

Telefoninumbri kalkulaator


Märkus:
Piirkonna suunakoodi ees olev null tuleb siin ära jätta. Nii muutub number ’0644 1530644’ pärast riigi suunakoodi lisamist järgnevalt: ’+381 644 1530644’.


Suunakoodid Serbia...

Riigi suunakood Serbia (riigikood)


Serbia riigikood / suunakood on +381 (00381). Kui te ei asu Serbia ja soovite helistada inimesele Sremska Mitrovica, , peate lisaks suunakoodile lisama ka riigikood / suunakood. Serbia riigikood / suunakood on +381 (00381), seega kui olete Eesti ja soovite helistada inimesele Sremska Mitrovica, , peate selle inimese telefoninumbri ette lisama eesliite +381 22. Sellisel juhul jäetakse välja suunanumbri ees olev null. Fiktiivse telefoninumbri 7530644, suunakoodi 22 ja riigikood / suunakood +381 jaoks tuleb valida number +381 22 7530644.

Telefoninumbri alguses saab plussmärki tavaliselt kasutada selles vormingus. Siiski levinum variant on plussmärgi asendamine numbritega, mis teavitab telefonivõrku, et soovite helistada välismaa telefoninumbrile. ITU soovitab kasutada numbrit 00, mida kasutatakse ka paljudes riikides, sealhulgas kõikides Euroopa riikides. +381 22 (mille peate lisama Sremska Mitrovica, asuva inimese telefoninumbri ette, et helistada talle Eesti) asemel võite kasutada ka 00381 22. Fiktiivse telefoninumbri 7530644, suunakoodi 22 ja riigikood / suunakood 00381 (Serbia) jaoks tuleb valida number 00381 22 7530644.

Isegi kui kõne võetakse vastu välismaalt, võib helistaja number varjata teenust, mille eest teenusepakkuja võtab lisatasu. Sellised kõned tulevad sageli Aafrikast - nt. kõned riigikood / suunakood +2xx - eesmärgiga meelitada kõne vastuvõtjat tagasi helistama. Selliselt telefoninumbrilt tehtud vastamata kõnele tagasi helistamine põhjustab asjaomasele abonendile sageli suuri tasusid, mis kantakse üle ettevõttele, kes tegi õngitsuskõne. Mida kauem tagasihelistamine kestab, seda kõrgemad on tasud. Seetõttu tuleks sellistele ootamatutele vastamata kõnedele tagasihelistamisel olla ettevaatlik. Abonendid teavad sageli oma riigis kallite teenusenumbrite eesliiteid, kuid välismaiste telefoninumbrite kaudu pole selliseid teenuseid tavaliselt võimalik tuvastada.

Kui abonendile helistatakse mobiilinumbril, pole vahet, millises riigis see mobiilsideseade asub. See, kas kõne on rahvusvaheline kõne ja kas tuleb täpsustada riigikood / suunakood - antud juhul +381 (00381, Serbia) - sõltub ainult sellest, kas kõne vastuvõttev mobiilseade kasutab helistajaga samast riigist pärit mobiilioperaatorit. Mobiilsideseadme asukoht ei oma tähtsust. Teatavatel tingimustel võib aga asukoht oluliselt mõjutada kõne hinda. Niipea kui mobiilseade valib välismaise mobiilsidevõrgu, tekivad rändlustasud. Need tasud kannab kõnealuse seadme omanik, olenemata sellest, kas ta ise on helistaja või on keegi teine talle helistanud. Rändlustasud on Euroopa Liidus suures osas kaotatud, nii et mobiiltelefoni kasutamisel mõnes teises Euroopa riigis lisatasusid ei lisandu. Väljaspool Euroopa Liitu kaasneb sellega sageli suur lisatasu. Rändlustasud on eriti kõrged lennukites ja mobiilsidevõrguga varustatud laevadel. Seetõttu on soovitatav välismaal viibimise ajaks end rändlustasudega kurssi viia või mängida turvaliselt, jättes seadme kogu reisi ajaks lennurežiimi.

Maakood Serbia (Telefonikood)