Maakood/ Telefonikood Eesti

Sisesta riigi nimetus või maakood / telefonikood:Riik:Eesti

maakood / telefonikood:

+372

00372

Kohalik aeg:

17:37

Tippdomeen / üladomeen:

ee

Telefoninumbri kalkulaator


Märkus:
Piirkonna suunakoodi ees olev null tuleb siin ära jätta. Nii muutub number ’05524 1565524’ pärast riigi suunakoodi lisamist järgnevalt: ’+372 5524 1565524’.


Suunakoodid Eesti...

Maakood Eesti (Telefonikood)


Eesti maakood / telefonikood on +372 (00372). Kui te ei asu Eesti ja soovite helistada inimesele Haapsalu, , peate lisaks suunakoodile lisama ka maakood / telefonikood. Eesti maakood / telefonikood on +372 (00372), seega kui olete Prantsusmaa ja soovite helistada inimesele Haapsalu, , peate selle inimese telefoninumbri ette lisama eesliite +372 47. Sellisel juhul jäetakse välja suunanumbri ees olev null. Fiktiivse telefoninumbri 4565524, suunakoodi 47 ja maakood / telefonikood +372 jaoks tuleb valida number +372 47 4565524.

Telefoninumbri alguses saab plussmärki tavaliselt kasutada selles vormingus. Siiski levinum variant on plussmärgi asendamine numbritega, mis teavitab telefonivõrku, et soovite helistada välismaa telefoninumbrile. ITU soovitab kasutada numbrit 00, mida kasutatakse ka paljudes riikides, sealhulgas kõikides Euroopa riikides. +372 47 (mille peate lisama Haapsalu, asuva inimese telefoninumbri ette, et helistada talle Prantsusmaa) asemel võite kasutada ka 00372 47. Fiktiivse telefoninumbri 4565524, suunakoodi 47 ja maakood / telefonikood 00372 (Eesti) jaoks tuleb valida number 00372 47 4565524.

Isegi kui kõne võetakse vastu välismaalt, võib helistaja number varjata teenust, mille eest teenusepakkuja võtab lisatasu. Sellised kõned tulevad sageli Aafrikast - nt. kõned maakood / telefonikood +2xx - eesmärgiga meelitada kõne vastuvõtjat tagasi helistama. Selliselt telefoninumbrilt tehtud vastamata kõnele tagasi helistamine põhjustab asjaomasele abonendile sageli suuri tasusid, mis kantakse üle ettevõttele, kes tegi õngitsuskõne. Mida kauem tagasihelistamine kestab, seda kõrgemad on tasud. Seetõttu tuleks sellistele ootamatutele vastamata kõnedele tagasihelistamisel olla ettevaatlik. Abonendid teavad sageli oma riigis kallite teenusenumbrite eesliiteid, kuid välismaiste telefoninumbrite kaudu pole selliseid teenuseid tavaliselt võimalik tuvastada.

Kui abonendile helistatakse mobiilinumbril, pole vahet, millises riigis see mobiilsideseade asub. See, kas kõne on rahvusvaheline kõne ja kas tuleb täpsustada maakood / telefonikood - antud juhul +372 (00372, Eesti) - sõltub ainult sellest, kas kõne vastuvõttev mobiilseade kasutab helistajaga samast riigist pärit mobiilioperaatorit. Mobiilsideseadme asukoht ei oma tähtsust. Teatavatel tingimustel võib aga asukoht oluliselt mõjutada kõne hinda. Niipea kui mobiilseade valib välismaise mobiilsidevõrgu, tekivad rändlustasud. Need tasud kannab kõnealuse seadme omanik, olenemata sellest, kas ta ise on helistaja või on keegi teine talle helistanud. Rändlustasud on Euroopa Liidus suures osas kaotatud, nii et mobiiltelefoni kasutamisel mõnes teises Euroopa riigis lisatasusid ei lisandu. Väljaspool Euroopa Liitu kaasneb sellega sageli suur lisatasu. Rändlustasud on eriti kõrged lennukites ja mobiilsidevõrguga varustatud laevadel. Seetõttu on soovitatav välismaal viibimise ajaks end rändlustasudega kurssi viia või mängida turvaliselt, jättes seadme kogu reisi ajaks lennurežiimi.

Riigi suunakood Eesti (riigikood)