Riigi suunakood Tuneesia

Sisesta riigi nimetus või riigi suunakood:

Helista

juurdeRiik:Tuneesia

riigikood / suunakood:

+216

00216

Kohalik aeg:

11:27

Tippdomeen / üladomeen:

tn

Telefoninumbri kalkulaator


Märkus:
Piirkonna suunakoodi ees olev null tuleb siin ära jätta. Nii muutub number ’04276 1104276’ pärast riigi suunakoodi lisamist järgnevalt: ’+216 4276 1104276’.


Suunakoodid Tuneesia...

Riigi suunakood Tuneesia (riigikood)


Tuneesia riigikood / suunakood on +216 (00216). Kui te ei asu Tuneesia ja soovite helistada inimesele Tunis, Manouba, Ben Arous, Ariana, , peate lisaks suunakoodile lisama ka riigikood / suunakood. Tuneesia riigikood / suunakood on +216 (00216), seega kui olete Eesti ja soovite helistada inimesele Tunis, Manouba, Ben Arous, Ariana, , peate selle inimese telefoninumbri ette lisama eesliite +216 71. Sellisel juhul jäetakse välja suunanumbri ees olev null. Fiktiivse telefoninumbri 1104276, suunakoodi 71 ja riigikood / suunakood +216 jaoks tuleb valida number +216 71 1104276.

Telefoninumbri alguses saab plussmärki tavaliselt kasutada selles vormingus. Siiski levinum variant on plussmärgi asendamine numbritega, mis teavitab telefonivõrku, et soovite helistada välismaa telefoninumbrile. ITU soovitab kasutada numbrit 00, mida kasutatakse ka paljudes riikides, sealhulgas kõikides Euroopa riikides. +216 71 (mille peate lisama Tunis, Manouba, Ben Arous, Ariana, asuva inimese telefoninumbri ette, et helistada talle Eesti) asemel võite kasutada ka 00216 71. Fiktiivse telefoninumbri 1104276, suunakoodi 71 ja riigikood / suunakood 00216 (Tuneesia) jaoks tuleb valida number 00216 71 1104276.

Isegi kui kõne võetakse vastu välismaalt, võib helistaja number varjata teenust, mille eest teenusepakkuja võtab lisatasu. Sellised kõned tulevad sageli Aafrikast - nt. kõned riigikood / suunakood +2xx - eesmärgiga meelitada kõne vastuvõtjat tagasi helistama. Selliselt telefoninumbrilt tehtud vastamata kõnele tagasi helistamine põhjustab asjaomasele abonendile sageli suuri tasusid, mis kantakse üle ettevõttele, kes tegi õngitsuskõne. Mida kauem tagasihelistamine kestab, seda kõrgemad on tasud. Seetõttu tuleks sellistele ootamatutele vastamata kõnedele tagasihelistamisel olla ettevaatlik. Abonendid teavad sageli oma riigis kallite teenusenumbrite eesliiteid, kuid välismaiste telefoninumbrite kaudu pole selliseid teenuseid tavaliselt võimalik tuvastada.

Kui abonendile helistatakse mobiilinumbril, pole vahet, millises riigis see mobiilsideseade asub. See, kas kõne on rahvusvaheline kõne ja kas tuleb täpsustada riigikood / suunakood - antud juhul +216 (00216, Tuneesia) - sõltub ainult sellest, kas kõne vastuvõttev mobiilseade kasutab helistajaga samast riigist pärit mobiilioperaatorit. Mobiilsideseadme asukoht ei oma tähtsust. Teatavatel tingimustel võib aga asukoht oluliselt mõjutada kõne hinda. Niipea kui mobiilseade valib välismaise mobiilsidevõrgu, tekivad rändlustasud. Need tasud kannab kõnealuse seadme omanik, olenemata sellest, kas ta ise on helistaja või on keegi teine talle helistanud. Rändlustasud on Euroopa Liidus suures osas kaotatud, nii et mobiiltelefoni kasutamisel mõnes teises Euroopa riigis lisatasusid ei lisandu. Väljaspool Euroopa Liitu kaasneb sellega sageli suur lisatasu. Rändlustasud on eriti kõrged lennukites ja mobiilsidevõrguga varustatud laevadel. Seetõttu on soovitatav välismaal viibimise ajaks end rändlustasudega kurssi viia või mängida turvaliselt, jättes seadme kogu reisi ajaks lennurežiimi.

Maakood Tuneesia (Telefonikood)