Riigi suunakood Etioopia

Sisesta riigi nimetus või riigi suunakood:

Helista

juurdeRiik:Etioopia

riigikood / suunakood:

+251

00251

Kohalik aeg:

1:34

Tippdomeen / üladomeen:

et

Telefoninumbri kalkulaator


Märkus:
Piirkonna suunakoodi ees olev null tuleb siin ära jätta. Nii muutub number ’05524 1565524’ pärast riigi suunakoodi lisamist järgnevalt: ’+251 5524 1565524’.


Suunakoodid Etioopia...

Riigi suunakood Etioopia (riigikood)


Etioopia riigikood / suunakood on +251 (00251). Kui te ei asu Etioopia ja soovite helistada inimesele Awassa, Shashamane, , peate lisaks suunakoodile lisama ka riigikood / suunakood. Etioopia riigikood / suunakood on +251 (00251), seega kui olete Eesti ja soovite helistada inimesele Awassa, Shashamane, , peate selle inimese telefoninumbri ette lisama eesliite +251 46. Sellisel juhul jäetakse välja suunanumbri ees olev null. Fiktiivse telefoninumbri 4565524, suunakoodi 46 ja riigikood / suunakood +251 jaoks tuleb valida number +251 46 4565524.

Telefoninumbri alguses saab plussmärki tavaliselt kasutada selles vormingus. Siiski levinum variant on plussmärgi asendamine numbritega, mis teavitab telefonivõrku, et soovite helistada välismaa telefoninumbrile. ITU soovitab kasutada numbrit 00, mida kasutatakse ka paljudes riikides, sealhulgas kõikides Euroopa riikides. +251 46 (mille peate lisama Awassa, Shashamane, asuva inimese telefoninumbri ette, et helistada talle Eesti) asemel võite kasutada ka 00251 46. Fiktiivse telefoninumbri 4565524, suunakoodi 46 ja riigikood / suunakood 00251 (Etioopia) jaoks tuleb valida number 00251 46 4565524.

Isegi kui kõne võetakse vastu välismaalt, võib helistaja number varjata teenust, mille eest teenusepakkuja võtab lisatasu. Sellised kõned tulevad sageli Aafrikast - nt. kõned riigikood / suunakood +2xx - eesmärgiga meelitada kõne vastuvõtjat tagasi helistama. Selliselt telefoninumbrilt tehtud vastamata kõnele tagasi helistamine põhjustab asjaomasele abonendile sageli suuri tasusid, mis kantakse üle ettevõttele, kes tegi õngitsuskõne. Mida kauem tagasihelistamine kestab, seda kõrgemad on tasud. Seetõttu tuleks sellistele ootamatutele vastamata kõnedele tagasihelistamisel olla ettevaatlik. Abonendid teavad sageli oma riigis kallite teenusenumbrite eesliiteid, kuid välismaiste telefoninumbrite kaudu pole selliseid teenuseid tavaliselt võimalik tuvastada.

Kui abonendile helistatakse mobiilinumbril, pole vahet, millises riigis see mobiilsideseade asub. See, kas kõne on rahvusvaheline kõne ja kas tuleb täpsustada riigikood / suunakood - antud juhul +251 (00251, Etioopia) - sõltub ainult sellest, kas kõne vastuvõttev mobiilseade kasutab helistajaga samast riigist pärit mobiilioperaatorit. Mobiilsideseadme asukoht ei oma tähtsust. Teatavatel tingimustel võib aga asukoht oluliselt mõjutada kõne hinda. Niipea kui mobiilseade valib välismaise mobiilsidevõrgu, tekivad rändlustasud. Need tasud kannab kõnealuse seadme omanik, olenemata sellest, kas ta ise on helistaja või on keegi teine talle helistanud. Rändlustasud on Euroopa Liidus suures osas kaotatud, nii et mobiiltelefoni kasutamisel mõnes teises Euroopa riigis lisatasusid ei lisandu. Väljaspool Euroopa Liitu kaasneb sellega sageli suur lisatasu. Rändlustasud on eriti kõrged lennukites ja mobiilsidevõrguga varustatud laevadel. Seetõttu on soovitatav välismaal viibimise ajaks end rändlustasudega kurssi viia või mängida turvaliselt, jättes seadme kogu reisi ajaks lennurežiimi.

Maakood Etioopia (Telefonikood)