Riigi suunakood +1 / 001

Sisesta riigi nimetus või riigi suunakood:riigikood / suunakood:+1

001

Riik:

Ameerika Ühendriigid

Kohalik aeg:

06:27 - 11:27

Tippdomeen / üladomeen:

us

Telefoninumbri kalkulaator


Märkus:
Piirkonna suunakoodi ees olev null tuleb siin ära jätta. Nii muutub number ’01981 1301981’ pärast riigi suunakoodi lisamist järgnevalt: ’+1 1981 1301981’.


Suunakoodid Ameerika Ühendriigid...

Riigi suunakood +1 / 001 / 0111 (riigikood)


+1 (001) on Ameerika Ühendriigid riigikood / suunakood. Kui te ei asu Ameerika Ühendriigid ja soovite helistada inimesele Florida, , peate lisaks suunakoodile lisama ka riigikood / suunakood. Ameerika Ühendriigid riigikood / suunakood on +1 (001), seega kui olete Eesti ja soovite helistada inimesele Florida, , peate selle inimese telefoninumbri ette lisama eesliite +1 772. Sellisel juhul jäetakse välja suunanumbri ees olev null. Fiktiivse telefoninumbri 5301981, suunakoodi 772 ja riigikood / suunakood +1 jaoks tuleb valida number +1 772 5301981.

Telefoninumbri alguses saab plussmärki tavaliselt kasutada selles vormingus. Siiski levinum variant on plussmärgi asendamine numbritega, mis teavitab telefonivõrku, et soovite helistada välismaa telefoninumbrile. ITU soovitab kasutada numbrit 00, mida kasutatakse ka paljudes riikides, sealhulgas kõikides Euroopa riikides. +1 772 (mille peate lisama Florida, asuva inimese telefoninumbri ette, et helistada talle Eesti) asemel võite kasutada ka 001 772. Fiktiivse telefoninumbri 5301981, suunakoodi 772 ja riigikood / suunakood 001 (Ameerika Ühendriigid) jaoks tuleb valida number 001 772 5301981.

Isegi kui kõne võetakse vastu välismaalt, võib helistaja number varjata teenust, mille eest teenusepakkuja võtab lisatasu. Sellised kõned tulevad sageli Aafrikast - nt. kõned riigikood / suunakood +2xx - eesmärgiga meelitada kõne vastuvõtjat tagasi helistama. Selliselt telefoninumbrilt tehtud vastamata kõnele tagasi helistamine põhjustab asjaomasele abonendile sageli suuri tasusid, mis kantakse üle ettevõttele, kes tegi õngitsuskõne. Mida kauem tagasihelistamine kestab, seda kõrgemad on tasud. Seetõttu tuleks sellistele ootamatutele vastamata kõnedele tagasihelistamisel olla ettevaatlik. Abonendid teavad sageli oma riigis kallite teenusenumbrite eesliiteid, kuid välismaiste telefoninumbrite kaudu pole selliseid teenuseid tavaliselt võimalik tuvastada.

Kui abonendile helistatakse mobiilinumbril, pole vahet, millises riigis see mobiilsideseade asub. See, kas kõne on rahvusvaheline kõne ja kas tuleb täpsustada riigikood / suunakood - antud juhul +1 (001, Ameerika Ühendriigid) - sõltub ainult sellest, kas kõne vastuvõttev mobiilseade kasutab helistajaga samast riigist pärit mobiilioperaatorit. Mobiilsideseadme asukoht ei oma tähtsust. Teatavatel tingimustel võib aga asukoht oluliselt mõjutada kõne hinda. Niipea kui mobiilseade valib välismaise mobiilsidevõrgu, tekivad rändlustasud. Need tasud kannab kõnealuse seadme omanik, olenemata sellest, kas ta ise on helistaja või on keegi teine talle helistanud. Rändlustasud on Euroopa Liidus suures osas kaotatud, nii et mobiiltelefoni kasutamisel mõnes teises Euroopa riigis lisatasusid ei lisandu. Väljaspool Euroopa Liitu kaasneb sellega sageli suur lisatasu. Rändlustasud on eriti kõrged lennukites ja mobiilsidevõrguga varustatud laevadel. Seetõttu on soovitatav välismaal viibimise ajaks end rändlustasudega kurssi viia või mängida turvaliselt, jättes seadme kogu reisi ajaks lennurežiimi.

Maakood +1 / 001 / 0111 (Telefonikood)