Maakood/ Telefonikood Turks ja Caicos

Sisesta riigi nimetus või maakood / telefonikood:Riik:Turks ja Caicos

maakood / telefonikood:

+1 649

001 649

Kohalik aeg:

21:37

Tippdomeen / üladomeen:

tc

Telefoninumbri kalkulaator


Märkus:
Piirkonna suunakoodi ees olev null tuleb siin ära jätta. Nii muutub number ’07456 1157456’ pärast riigi suunakoodi lisamist järgnevalt: ’+1649 7456 1157456’.

Maakood Turks ja Caicos (Telefonikood)


Turks ja Caicos maakood / telefonikood on +1649 (001649). Kui te ei asu Turks ja Caicos ja soovite helistada inimesele , peate lisaks suunakoodile lisama ka maakood / telefonikood. Turks ja Caicos maakood / telefonikood on +1649 (001649), seega kui olete Eesti ja soovite helistada inimesele , peate selle inimese telefoninumbri ette lisama eesliite +1649  . Sellisel juhul jäetakse välja suunanumbri ees olev null. Fiktiivse telefoninumbri 7157456, suunakoodi ja maakood / telefonikood +1649 jaoks tuleb valida number +1649   7157456.

Telefoninumbri alguses saab plussmärki tavaliselt kasutada selles vormingus. Siiski levinum variant on plussmärgi asendamine numbritega, mis teavitab telefonivõrku, et soovite helistada välismaa telefoninumbrile. ITU soovitab kasutada numbrit 00, mida kasutatakse ka paljudes riikides, sealhulgas kõikides Euroopa riikides. +1649  (mille peate lisama asuva inimese telefoninumbri ette, et helistada talle Eesti) asemel võite kasutada ka 001649  . Fiktiivse telefoninumbri 7157456, suunakoodi ja maakood / telefonikood 001649 (Turks ja Caicos) jaoks tuleb valida number 001649   7157456.

Isegi kui kõne võetakse vastu välismaalt, võib helistaja number varjata teenust, mille eest teenusepakkuja võtab lisatasu. Sellised kõned tulevad sageli Aafrikast - nt. kõned maakood / telefonikood +2xx - eesmärgiga meelitada kõne vastuvõtjat tagasi helistama. Selliselt telefoninumbrilt tehtud vastamata kõnele tagasi helistamine põhjustab asjaomasele abonendile sageli suuri tasusid, mis kantakse üle ettevõttele, kes tegi õngitsuskõne. Mida kauem tagasihelistamine kestab, seda kõrgemad on tasud. Seetõttu tuleks sellistele ootamatutele vastamata kõnedele tagasihelistamisel olla ettevaatlik. Abonendid teavad sageli oma riigis kallite teenusenumbrite eesliiteid, kuid välismaiste telefoninumbrite kaudu pole selliseid teenuseid tavaliselt võimalik tuvastada.

Kui abonendile helistatakse mobiilinumbril, pole vahet, millises riigis see mobiilsideseade asub. See, kas kõne on rahvusvaheline kõne ja kas tuleb täpsustada maakood / telefonikood - antud juhul +1649 (001649, Turks ja Caicos) - sõltub ainult sellest, kas kõne vastuvõttev mobiilseade kasutab helistajaga samast riigist pärit mobiilioperaatorit. Mobiilsideseadme asukoht ei oma tähtsust. Teatavatel tingimustel võib aga asukoht oluliselt mõjutada kõne hinda. Niipea kui mobiilseade valib välismaise mobiilsidevõrgu, tekivad rändlustasud. Need tasud kannab kõnealuse seadme omanik, olenemata sellest, kas ta ise on helistaja või on keegi teine talle helistanud. Rändlustasud on Euroopa Liidus suures osas kaotatud, nii et mobiiltelefoni kasutamisel mõnes teises Euroopa riigis lisatasusid ei lisandu. Väljaspool Euroopa Liitu kaasneb sellega sageli suur lisatasu. Rändlustasud on eriti kõrged lennukites ja mobiilsidevõrguga varustatud laevadel. Seetõttu on soovitatav välismaal viibimise ajaks end rändlustasudega kurssi viia või mängida turvaliselt, jättes seadme kogu reisi ajaks lennurežiimi.

Riigi suunakood Turks ja Caicos (riigikood)