Maakood/ Telefonikood Slovakkia

Sisesta riigi nimetus või maakood / telefonikood:

Helista

juurdeRiik:Slovakkia

maakood / telefonikood:

+421

00421

Kohalik aeg:

4:05

Tippdomeen / üladomeen:

sk

Telefoninumbri kalkulaator


Märkus:
Piirkonna suunakoodi ees olev null tuleb siin ära jätta. Nii muutub number ’02576 1122576’ pärast riigi suunakoodi lisamist järgnevalt: ’+421 2576 1122576’.


Suunakoodid Slovakkia...

Maakood Slovakkia (Telefonikood)


Slovakkia maakood / telefonikood on +421 (00421). Kui te ei asu Slovakkia ja soovite helistada inimesele Košice, , peate lisaks suunakoodile lisama ka maakood / telefonikood. Slovakkia maakood / telefonikood on +421 (00421), seega kui olete Eesti ja soovite helistada inimesele Košice, , peate selle inimese telefoninumbri ette lisama eesliite +421 55. Sellisel juhul jäetakse välja suunanumbri ees olev null. Fiktiivse telefoninumbri 122576, suunakoodi 055 ja maakood / telefonikood +421 jaoks tuleb valida number +421 55 122576.

Telefoninumbri alguses saab plussmärki tavaliselt kasutada selles vormingus. Siiski levinum variant on plussmärgi asendamine numbritega, mis teavitab telefonivõrku, et soovite helistada välismaa telefoninumbrile. ITU soovitab kasutada numbrit 00, mida kasutatakse ka paljudes riikides, sealhulgas kõikides Euroopa riikides. +421 55 (mille peate lisama Košice, asuva inimese telefoninumbri ette, et helistada talle Eesti) asemel võite kasutada ka 00421 55. Fiktiivse telefoninumbri 122576, suunakoodi 055 ja maakood / telefonikood 00421 (Slovakkia) jaoks tuleb valida number 00421 55 122576.

Isegi kui kõne võetakse vastu välismaalt, võib helistaja number varjata teenust, mille eest teenusepakkuja võtab lisatasu. Sellised kõned tulevad sageli Aafrikast - nt. kõned maakood / telefonikood +2xx - eesmärgiga meelitada kõne vastuvõtjat tagasi helistama. Selliselt telefoninumbrilt tehtud vastamata kõnele tagasi helistamine põhjustab asjaomasele abonendile sageli suuri tasusid, mis kantakse üle ettevõttele, kes tegi õngitsuskõne. Mida kauem tagasihelistamine kestab, seda kõrgemad on tasud. Seetõttu tuleks sellistele ootamatutele vastamata kõnedele tagasihelistamisel olla ettevaatlik. Abonendid teavad sageli oma riigis kallite teenusenumbrite eesliiteid, kuid välismaiste telefoninumbrite kaudu pole selliseid teenuseid tavaliselt võimalik tuvastada.

Kui abonendile helistatakse mobiilinumbril, pole vahet, millises riigis see mobiilsideseade asub. See, kas kõne on rahvusvaheline kõne ja kas tuleb täpsustada maakood / telefonikood - antud juhul +421 (00421, Slovakkia) - sõltub ainult sellest, kas kõne vastuvõttev mobiilseade kasutab helistajaga samast riigist pärit mobiilioperaatorit. Mobiilsideseadme asukoht ei oma tähtsust. Teatavatel tingimustel võib aga asukoht oluliselt mõjutada kõne hinda. Niipea kui mobiilseade valib välismaise mobiilsidevõrgu, tekivad rändlustasud. Need tasud kannab kõnealuse seadme omanik, olenemata sellest, kas ta ise on helistaja või on keegi teine talle helistanud. Rändlustasud on Euroopa Liidus suures osas kaotatud, nii et mobiiltelefoni kasutamisel mõnes teises Euroopa riigis lisatasusid ei lisandu. Väljaspool Euroopa Liitu kaasneb sellega sageli suur lisatasu. Rändlustasud on eriti kõrged lennukites ja mobiilsidevõrguga varustatud laevadel. Seetõttu on soovitatav välismaal viibimise ajaks end rändlustasudega kurssi viia või mängida turvaliselt, jättes seadme kogu reisi ajaks lennurežiimi.

Riigi suunakood Slovakkia (riigikood)