Maakood/ Telefonikood Madagaskar

Sisesta riigi nimetus või maakood / telefonikood:Riik:Madagaskar

maakood / telefonikood:

+261

00261

Kohalik aeg:

05:48

Tippdomeen / üladomeen:

mg

Telefoninumbri kalkulaator


Märkus:
Piirkonna suunakoodi ees olev null tuleb siin ära jätta. Nii muutub number ’03316 1603316’ pärast riigi suunakoodi lisamist järgnevalt: ’+261 3316 1603316’.


Suunakoodid Madagaskar...

Maakood Madagaskar (Telefonikood)


Madagaskar maakood / telefonikood on +261 (00261). Kui te ei asu Madagaskar ja soovite helistada inimesele Sambava, , peate lisaks suunakoodile lisama ka maakood / telefonikood. Madagaskar maakood / telefonikood on +261 (00261), seega kui olete Eesti ja soovite helistada inimesele Sambava, , peate selle inimese telefoninumbri ette lisama eesliite +261 88. Sellisel juhul jäetakse välja suunanumbri ees olev null. Fiktiivse telefoninumbri 1603316, suunakoodi 88 ja maakood / telefonikood +261 jaoks tuleb valida number +261 88 1603316.

Telefoninumbri alguses saab plussmärki tavaliselt kasutada selles vormingus. Siiski levinum variant on plussmärgi asendamine numbritega, mis teavitab telefonivõrku, et soovite helistada välismaa telefoninumbrile. ITU soovitab kasutada numbrit 00, mida kasutatakse ka paljudes riikides, sealhulgas kõikides Euroopa riikides. +261 88 (mille peate lisama Sambava, asuva inimese telefoninumbri ette, et helistada talle Eesti) asemel võite kasutada ka 00261 88. Fiktiivse telefoninumbri 1603316, suunakoodi 88 ja maakood / telefonikood 00261 (Madagaskar) jaoks tuleb valida number 00261 88 1603316.

Isegi kui kõne võetakse vastu välismaalt, võib helistaja number varjata teenust, mille eest teenusepakkuja võtab lisatasu. Sellised kõned tulevad sageli Aafrikast - nt. kõned maakood / telefonikood +2xx - eesmärgiga meelitada kõne vastuvõtjat tagasi helistama. Selliselt telefoninumbrilt tehtud vastamata kõnele tagasi helistamine põhjustab asjaomasele abonendile sageli suuri tasusid, mis kantakse üle ettevõttele, kes tegi õngitsuskõne. Mida kauem tagasihelistamine kestab, seda kõrgemad on tasud. Seetõttu tuleks sellistele ootamatutele vastamata kõnedele tagasihelistamisel olla ettevaatlik. Abonendid teavad sageli oma riigis kallite teenusenumbrite eesliiteid, kuid välismaiste telefoninumbrite kaudu pole selliseid teenuseid tavaliselt võimalik tuvastada.

Kui abonendile helistatakse mobiilinumbril, pole vahet, millises riigis see mobiilsideseade asub. See, kas kõne on rahvusvaheline kõne ja kas tuleb täpsustada maakood / telefonikood - antud juhul +261 (00261, Madagaskar) - sõltub ainult sellest, kas kõne vastuvõttev mobiilseade kasutab helistajaga samast riigist pärit mobiilioperaatorit. Mobiilsideseadme asukoht ei oma tähtsust. Teatavatel tingimustel võib aga asukoht oluliselt mõjutada kõne hinda. Niipea kui mobiilseade valib välismaise mobiilsidevõrgu, tekivad rändlustasud. Need tasud kannab kõnealuse seadme omanik, olenemata sellest, kas ta ise on helistaja või on keegi teine talle helistanud. Rändlustasud on Euroopa Liidus suures osas kaotatud, nii et mobiiltelefoni kasutamisel mõnes teises Euroopa riigis lisatasusid ei lisandu. Väljaspool Euroopa Liitu kaasneb sellega sageli suur lisatasu. Rändlustasud on eriti kõrged lennukites ja mobiilsidevõrguga varustatud laevadel. Seetõttu on soovitatav välismaal viibimise ajaks end rändlustasudega kurssi viia või mängida turvaliselt, jättes seadme kogu reisi ajaks lennurežiimi.

Riigi suunakood Madagaskar (riigikood)