Maakood/ Telefonikood Hispaania

Sisesta riigi nimetus või maakood / telefonikood:Riik:Hispaania

maakood / telefonikood:

+34

0034

Kohalik aeg:

14:42

Tippdomeen / üladomeen:

es

Telefoninumbri kalkulaatorSuunakoodid Hispaania...

Maakood Hispaania (Telefonikood)


Hispaania maakood / telefonikood on +34 (0034). Kui te ei asu Hispaania ja soovite helistada inimesele Granada, , peate lisaks suunakoodile lisama ka maakood / telefonikood. Hispaania maakood / telefonikood on +34 (0034), seega kui olete Eesti ja soovite helistada inimesele Granada, , peate selle inimese telefoninumbri ette lisama eesliite +34 858. Sellisel juhul jäetakse välja suunanumbri ees olev null. Fiktiivse telefoninumbri 8641381, suunakoodi 858 ja maakood / telefonikood +34 jaoks tuleb valida number +34 858 8641381.

Telefoninumbri alguses saab plussmärki tavaliselt kasutada selles vormingus. Siiski levinum variant on plussmärgi asendamine numbritega, mis teavitab telefonivõrku, et soovite helistada välismaa telefoninumbrile. ITU soovitab kasutada numbrit 00, mida kasutatakse ka paljudes riikides, sealhulgas kõikides Euroopa riikides. +34 858 (mille peate lisama Granada, asuva inimese telefoninumbri ette, et helistada talle Eesti) asemel võite kasutada ka 0034 858. Fiktiivse telefoninumbri 8641381, suunakoodi 858 ja maakood / telefonikood 0034 (Hispaania) jaoks tuleb valida number 0034 858 8641381.

Isegi kui kõne võetakse vastu välismaalt, võib helistaja number varjata teenust, mille eest teenusepakkuja võtab lisatasu. Sellised kõned tulevad sageli Aafrikast - nt. kõned maakood / telefonikood +2xx - eesmärgiga meelitada kõne vastuvõtjat tagasi helistama. Selliselt telefoninumbrilt tehtud vastamata kõnele tagasi helistamine põhjustab asjaomasele abonendile sageli suuri tasusid, mis kantakse üle ettevõttele, kes tegi õngitsuskõne. Mida kauem tagasihelistamine kestab, seda kõrgemad on tasud. Seetõttu tuleks sellistele ootamatutele vastamata kõnedele tagasihelistamisel olla ettevaatlik. Abonendid teavad sageli oma riigis kallite teenusenumbrite eesliiteid, kuid välismaiste telefoninumbrite kaudu pole selliseid teenuseid tavaliselt võimalik tuvastada.

Kui abonendile helistatakse mobiilinumbril, pole vahet, millises riigis see mobiilsideseade asub. See, kas kõne on rahvusvaheline kõne ja kas tuleb täpsustada maakood / telefonikood - antud juhul +34 (0034, Hispaania) - sõltub ainult sellest, kas kõne vastuvõttev mobiilseade kasutab helistajaga samast riigist pärit mobiilioperaatorit. Mobiilsideseadme asukoht ei oma tähtsust. Teatavatel tingimustel võib aga asukoht oluliselt mõjutada kõne hinda. Niipea kui mobiilseade valib välismaise mobiilsidevõrgu, tekivad rändlustasud. Need tasud kannab kõnealuse seadme omanik, olenemata sellest, kas ta ise on helistaja või on keegi teine talle helistanud. Rändlustasud on Euroopa Liidus suures osas kaotatud, nii et mobiiltelefoni kasutamisel mõnes teises Euroopa riigis lisatasusid ei lisandu. Väljaspool Euroopa Liitu kaasneb sellega sageli suur lisatasu. Rändlustasud on eriti kõrged lennukites ja mobiilsidevõrguga varustatud laevadel. Seetõttu on soovitatav välismaal viibimise ajaks end rändlustasudega kurssi viia või mängida turvaliselt, jättes seadme kogu reisi ajaks lennurežiimi.

Riigi suunakood Hispaania (riigikood)