Maakood/ Telefonikood Alžeeria

Sisesta riigi nimetus või maakood / telefonikood:Riik:Alžeeria

maakood / telefonikood:

+213

00213

Kohalik aeg:

8:14

Tippdomeen / üladomeen:

dz

Telefoninumbri kalkulaator


Märkus:
Piirkonna suunakoodi ees olev null tuleb siin ära jätta. Nii muutub number ’0400 1440400’ pärast riigi suunakoodi lisamist järgnevalt: ’+213 400 1440400’.


Suunakoodid Alžeeria...

Maakood Alžeeria (Telefonikood)


Alžeeria maakood / telefonikood on +213 (00213). Kui te ei asu Alžeeria ja soovite helistada inimesele Chlef, Djelfa, Ain Defla, , peate lisaks suunakoodile lisama ka maakood / telefonikood. Alžeeria maakood / telefonikood on +213 (00213), seega kui olete Eesti ja soovite helistada inimesele Chlef, Djelfa, Ain Defla, , peate selle inimese telefoninumbri ette lisama eesliite +213 27. Sellisel juhul jäetakse välja suunanumbri ees olev null. Fiktiivse telefoninumbri 4440400, suunakoodi 027 ja maakood / telefonikood +213 jaoks tuleb valida number +213 27 4440400.

Telefoninumbri alguses saab plussmärki tavaliselt kasutada selles vormingus. Siiski levinum variant on plussmärgi asendamine numbritega, mis teavitab telefonivõrku, et soovite helistada välismaa telefoninumbrile. ITU soovitab kasutada numbrit 00, mida kasutatakse ka paljudes riikides, sealhulgas kõikides Euroopa riikides. +213 27 (mille peate lisama Chlef, Djelfa, Ain Defla, asuva inimese telefoninumbri ette, et helistada talle Eesti) asemel võite kasutada ka 00213 27. Fiktiivse telefoninumbri 4440400, suunakoodi 027 ja maakood / telefonikood 00213 (Alžeeria) jaoks tuleb valida number 00213 27 4440400.

Isegi kui kõne võetakse vastu välismaalt, võib helistaja number varjata teenust, mille eest teenusepakkuja võtab lisatasu. Sellised kõned tulevad sageli Aafrikast - nt. kõned maakood / telefonikood +2xx - eesmärgiga meelitada kõne vastuvõtjat tagasi helistama. Selliselt telefoninumbrilt tehtud vastamata kõnele tagasi helistamine põhjustab asjaomasele abonendile sageli suuri tasusid, mis kantakse üle ettevõttele, kes tegi õngitsuskõne. Mida kauem tagasihelistamine kestab, seda kõrgemad on tasud. Seetõttu tuleks sellistele ootamatutele vastamata kõnedele tagasihelistamisel olla ettevaatlik. Abonendid teavad sageli oma riigis kallite teenusenumbrite eesliiteid, kuid välismaiste telefoninumbrite kaudu pole selliseid teenuseid tavaliselt võimalik tuvastada.

Kui abonendile helistatakse mobiilinumbril, pole vahet, millises riigis see mobiilsideseade asub. See, kas kõne on rahvusvaheline kõne ja kas tuleb täpsustada maakood / telefonikood - antud juhul +213 (00213, Alžeeria) - sõltub ainult sellest, kas kõne vastuvõttev mobiilseade kasutab helistajaga samast riigist pärit mobiilioperaatorit. Mobiilsideseadme asukoht ei oma tähtsust. Teatavatel tingimustel võib aga asukoht oluliselt mõjutada kõne hinda. Niipea kui mobiilseade valib välismaise mobiilsidevõrgu, tekivad rändlustasud. Need tasud kannab kõnealuse seadme omanik, olenemata sellest, kas ta ise on helistaja või on keegi teine talle helistanud. Rändlustasud on Euroopa Liidus suures osas kaotatud, nii et mobiiltelefoni kasutamisel mõnes teises Euroopa riigis lisatasusid ei lisandu. Väljaspool Euroopa Liitu kaasneb sellega sageli suur lisatasu. Rändlustasud on eriti kõrged lennukites ja mobiilsidevõrguga varustatud laevadel. Seetõttu on soovitatav välismaal viibimise ajaks end rändlustasudega kurssi viia või mängida turvaliselt, jättes seadme kogu reisi ajaks lennurežiimi.

Riigi suunakood Alžeeria (riigikood)